Rohová kuchyň na chalupěZa socialismu byl v polovině sedmdesátých let natočen velmi úspěšný seriál Chalupáři, který svým způsobem přispěl k propagaci volného času. Chaty a chalupy pro víkendové i prázdninové pobyty, anebo pro celoroční využití se staly jedním ze symbolů tamní doby, a plynule se přenesly do současnosti.

kuchyně do L

Bydlení na chalupě má svá významná plus, jakmile končí zima a jaro se o slovo hlásí čím dál častěji, táhne nás to do přírody a městský byt nás přestává zajímat. Často se také stává, pokud se z chaty vracíme do města, že se nikomu z dotyčných nechce, a je-li to alespoň trochu možné, pobyt na chatě prodlužujeme alespoň o pár dnů. Pokud to nemáte z chaty daleko do zaměstnání a můžete odtud denně vyjíždět autem, pak se vyplatí zainvestovat do vnitřního vybavení chalupy tak, abyste se tu cítili pohodlně a mohli tu relaxovat lépe, než v městském prostředí.

kuchyňský dřez

Nová kuchyň

Nejdůležitějšími prostorami, co se týče komfortu, jsou na chalupách většinou koupelny, toalety a kuchyně. Velký obývák tu může nahradit prostorná terasa, ale budete-li se tu tísnit v malé kuchyňce, a nedopřejete si v koupelně ani posezení ve vaně, bude to nesmírně otravné a nepříjemné. Věnujte tomuto fenoménu více času a zaměřte pozornost tam, kde je to zapotřebí, tedy například k firmám, které nabízejí rohové kuchyně na míru. A proč vlastně rohovou kuchyň?

Ergonomické řešení – pracovní deska do písmene L umožňuje větší pracovní rozsah při přípravě pokrmů, než u kuchyní jednoduchých, anebo tam, kde jsou pracovní desky umístěny v malém odstupu proti sobě. Jde o to, že u desky do „elka“ na obě strany periferně vidíte a máte je také pružně při ruce, zatímco u desky za vašimi zády vás to nutí neustále se otáčet, což je spíše nepříjemné.

Vykrytý prostor – kuchyně do L vypadají velmi dobře i na pohled, lépe vykryjí prostor a vyplní jej efektivněji, než kdyby v rohu místnosti byla umístěna chladnička nebo jídelní stůl.