Pro dlouhé letní večeryK dlouhým letním večerům neodmyslitelně patří grilování a dlouhý pobyt venku – třeba u vás na zahradě. Pro lepší náladu a atmosféru si spousta lidí dává něco ostřejšího. U někoho vítězí pivo, u někoho víno, a poslední roky je velice populární třeba šumivé víno, které je na léto jako dělané. Kuřáci si dají svou oblíbenou cigaretu a nebo si s ohledem na ostatní dají elektronickou, která tolik nezapáchá. Pokud trávíte hodně času s nekuřáky, nejspíš už víte že normální cigarety jim celkem vadí. I přesto si ale i nekuřáci dávají vodní dýmku. A ta je ideálním zpestřením letních akcí, kterých se nejspíš rádi účastníte i vy.

dýmka uhlíky

Shisha je perfektní jen tak, ale hodí se i jako závěr grilovací párty. Dát si vodní dýmku je příjemné nejen pro kuřáky, ale dokonce si ji zakouří často i nekuřáci. Vodní dýmka dokáže připravit úplně jinou atmosféru, takže pokud chcete zažít skvělý večer na který budete rádi vzpomínat, je vodní dýmka ideální volba.

vodní dýmka

Jak ji připravit
Budete si dýmku připravovat poprvé? Abyste si ji mohli vychutnat, budete potřebovat kvalitní a stabilní vázu. Existují i menší dýmky, ale ty jsou vhodné spíše k domácímu použití. Pokud si chcete dát dýmku venku třeba na zemi a ve větším počtu lidí, vyberte si větší vázu. Většina dýmek se prodává jako komplet, ale je možné si sestavit i vlastní dýmku. Do vázy se nalije voda zhruba do 2/3 její výšky a následně dýmku poskládáte. Do korunky dáte tabák a nahřejete uhlíky, které přijdou úplně nahoru. Chvilku to trvá než se tabák nahřeje, a je potřeba dýmku tzv. roztahat šlukováním. Stačí potáhnout párkrát a dýmka bude připravená. Uhlíky se musí pravidelně oklepávat.

Příprava vodní dýmky je jednoduchá a zvládne to každý už během prvního pokusu. Nemusíte se toho bát, jen si hlídejte aby vám nevyhasly uhlíky a nespálil se tabák. Dýmka by potom nechutnala dobře.