Kvalitní čajMáte rádi čaje? Pokud ano, tak předpokládám, že doma budete mít opravdu mnoho typů a druhů různých ovocných nebo bylinných čajů. Abych se přiznala, tak mi nejvíce chutnají právě bylinné čaje. Já ovocné čaje nemám vůbec ráda, protože ovocné čaje mi přijdou takové nakyslé a takové jednoduše divné. Takové ovocné čaje nemám ráda. Také, když jsem třeba někde v zahraničí anebo jedu někam na dovolenou s přáteli anebo s rodinou, tak si neodpustím, abych si pořídila nějaký kvalitní čaj. Sypané čaje mám nejraději. Ano, mám samozřejmě ráda i sáčkové čaje anebo takové sáčkové, které jsou ve tvaru pyramid.

Vonné aromatické bylinné čaje.

Tyhle jsou také dobré a jsou velice praktické, ale slyšela jsem, že nejkvalitnější čaje jsou, když jsou sypané čaje. Tohle vždycky říkával i můj dědeček. Můj dědeček měl také rád sypané čaje, také dával přednost sypaným čajům. Řekla jsem si, že když tohle má rád dědeček, který je odborník na čaje, že bych tohle také mohla vyzkoušet. Já sama moc dobře vím, co je dobré a co není. Tohle vlastně věděl i můj dědeček a on mě to naučil. Řekl mi, že když budu pít bylinné čaje, že moje tělo a moje orgány mi za tohle poděkují, takže si také dávám záležet na tom, jaké bylinky zrovna piji. A používám také sypaný čaj, který je brusinkový.

Bylinná čajová směs.

Já bohužel často trpím na záněty močového měchýře a močových cest, takže brusinkové sypané čaje jsou u mě téměř na denním pořádku. Vždycky mám alespoň nějaké v zásobě. Některé mi vydrží na celý měsíc. Také užívám sypané čaje z různých bylinek, které jsou třeba očistné anebo jsou na podporu imunity anebo jsou detoxikační. Myslím si, že když vy se také pořídíte několik sypaných bylinných čajů, tak neuděláte chybu. Také se vyplatí, když si k tomu pořídíte takové speciální sítko. Do toho speciálního sítka nasypete čajovou sypkou směs a potom to necháte vylouhovat. Někdo nechává i dvakrát louhovat tuto čajovou směs, že ji ihned napoprvé nevyhodí.