Naučte své ratolesti hospodařit i se sáčky na zip


Některé děti mají ve své pokojové výbavě tolik hraček, že se v nich ani nevyznají, mají v nich chaos, jsou poházené na mnoha místech a v podstatě neplní svou funkci tak, jak by měly. Dříve si děti byly nuceny hrát třeba jen s dřevěnými špalíky, a rozvíjelo to jejich fantazii mnohdy lépe, než současné moderní výrobky. Jak podporovat v dětech tvořivost a zároveň odpovědnost za své chování?

hrací karty a kostky

Stavebnice – pořizujte dětem spíše stavebnice, než hračky již „hotové“, které velmi často brzy omrzí a upadnou v zapomnění. Sestavování stavebnic výrazně podporuje kreativitu a tvůrčí záměry. Stavebnice bývají velmi variabilní a poskytují více možností zábavy, protože s nimi mohou děti pružně měnit své plány a vytvářet i to, co nebylo původně v návodu. A mimochodem, nemáme na mysli zrovna LEGO, nákupem stavebnic můžete podporovat i české výrobce stavebnic ze dřeva nebo z kovu, jako je například legendární Merkur.

barevné korálky

Hrací kostky a karty – jistě budete znát Pexeso, je to zažitá socialistická hra, kterou stále milují děti i dospělí. Spolu s hracími jednohlavými kartami či kartami canastovými a vrhacími kostkami mohou vytvořit zajímavý podnět pro trávení dlouhých zimních večerů například na horách. Svěřte dětem tyto hry do opatrování, aby se postaraly o to, aby se žádná z karet a kostek nikam neztratila. Mohou k tomu využít sáčky na zip, s jejichž pomocí se to opravdu nestane.

Navlékání korálků – navlékají vaše děti rády korálky, anebo se dokonce navlékáním bavíte i vy? Pak bude sáček na zip nezbytným pomocníkem pro celou rodinu. Do každého z nich oddělíte různé druhy korálků podle barev, velikosti a tvaru či materiálu a máte v podstatě vystaráno, protože odtud se žádný korálek nikam nezakutálí.

Sponky do vlasů – zipové sáčky pomohou i při ukládání sponek do vlasů, drobných hygienických pomůcek, školních a výtvarných potřeb, takže tím dětem umožníte mít ve svých věcech lepší přehled.