Na co vás upozorní bytový architekt


Méně je někdy více – dokážete si vybavit scénu z filmu „Kulový blesk“, jak Mistr Bílek spolu se dvěma pomocníky Josefem Abrhámem a Rudolfem Vodrážkou balí věci do krabic a postupně sundávají ze zdi pověšené obrazy? Když se nad tím zamyslíte, možná vás také napadne myšlenka, že ten byt byl temný, jako kobka, přeplněný různými dekoracemi. Buďte v tomto ohledu raději skromnější a nechte si poradit, jak vyzdobit byt vkusně, ale přitom nenápadně. Byt není skladiště, měl by být vzdušný a měla by v něm také proudit energie.

retro styl

Pokojové rostliny – v některých bytech, domech či jejich částech se může dobře uplatnit květinová stěna. Pokryje celou plochu od podlahy až ke stropu, případně pouze část prostoru, kde naváže na nábytek z dřevěného masivu. Výhodou pokojových rostlin, ať už kvetoucích, či pouze stále zelených, je jejich dekorativní vzhled, takže mohou prostor vyzdobit mnohdy lépe, než obrazy na zdi.

interiér bytu

Vysoké stropy – máte-li k dispozici obytné místnosti s vyššími stropy, případně prostory, kde na ně navazují schodiště, pak je jistou možností využít prostor u stopu pro spaní, kdy je v dolní části například psací stůl nebo šatní skříň se zrcadlem. Pamatujte však na to, že u stropu je vždy nejtepleji (teplý vzduch stoupá vzhůru), abyste pak v zimních měsících tomu přizpůsobili vytápění a v létě naopak chlazení pomocí klimatizace.

Vestavěné skříně – v předchozím odstavci jsme naznačili úložné prostory a ty by mohly být řešené v předsíních, pod schodištěm nebo v ložnici vestavbou na míru s posuvnými dveřmi. Výhodou těchto koncepcí je sestava vytvořená přesně podle požadavků zákazníka, a v tomto vám může bytový architekt z Prahy vypomáhat. Navrhne vhodné umístění a dekory či barvy dveří, které se nejlépe hodí do obytného prostoru, a může vypomáhat i s vytvořením vnitřního uspořádání jednotlivých částí skříně.