Na Bali jako doma


Ubytování na Bali si vyberete podle svých preferenci. K tomu abyste se cítili jako doma a měli dostatečné soukromí si můžete zarezervovat pobyt na soukromé vile. Takových je na Bali nespočet. Jsou vybaveny v místním stylu, většinou otevřená obývací/společenská místnost s kuchyní dohromady a pokoje samostatně. Vůbec se nemusíte obávat nějaké představy asijského ubytování. Mnoho lidí má představu o ubytování v chatrčích a jídle z banánových listů. Naopak Bali má jedny z nejluxusněji vypadajících ubytování za dobré peníze. Pokoje jsou vybaveny standardně, jak jsou Evropané zvyklí s vlastním sociálním zařízením. Většina vil má svůj vlastní bazén.

vila na Bali

Doprava na ostrově je hodně hustá a nejrychleji se všude dostanete na skútru. Pokud chcete cestovat autem, musíte počítat s časem stráveným v dopravním prostředku navíc. Místní proto všude jezdí na skútrech a jsou schopni na nich přepravovat věci, které by vás ani ve snu nenapadli, přes zrcadla po lednice. Pokud si do provozu netroufáte sami, není nic jednoduššího než si zavolat taxi. Taxi na Bali funguje mimo jiné i přes aplikaci Gojek. Pokud si troufáte a chcete cestovat sami nejlevnější je si přivolat GoRide, což je řidič skútru, který Vás odveze, kam budete chtít. Na delší vzdálenosti je ale lepší objednat GoCar – tedy jízdu autem. Ceny dopravy jsou na Bali opravdu nízké.

doprava na Bali

Podobným způsobem si můžete objednat i jídlo z restaurace až pod noc. Stačí jen v aplikaci vybrat na co máte chuť, zaplatit online a pak už jen čekat, až vám pochoutku dovezou přímo domů. Restaurace na Bali jsou také na vysoké úrovni, hodně z nich je západního stylu. Jídlo je tu velice chutné a úroveň restaurací je vysoká. Téměř všude lze platit kartou. Objednat si můžete asijskou kuchyni, mořské plody, tradiční balijské jídlo, pizzu, burgery, saláty, sendviče, zkrátka co vás napadne. K pití limonády, místní pivo, kávu či nějaký koktej. Kavárny nabízí spousty zákusků a zmrzlinu. Ceny jsou opět víc než přívětivé. Pokud vyzkoušíte street food v podobě místní Warungů, dostanete se s cenou za jídlo ještě níž než v restauracích.

nasi goreng - tradiční balijské jídlo