Jaký betonový plot je nejkrásnějšíKdybychom se vás zeptali, zda víte, co znamená soutěž Miss, zřejmě by každý z vás dokázal odpovědět, že jde o hledání královen krásy. Že jde o soutěž veskrze relativní, protože krásných dívek je v naší zemi mnohem víc, a že jde spíše jen o záležitost přihlášek do soutěžního konkurzu, vám zřejmě dojde, ovšem my bychom vám chtěli naznačit, že bychom mohli vypsat jakoukoli podobnou soutěž i na jiné téma. Například o nejkrásnější betonové ploty v Pardubicích. Berte to samozřejmě s rezervou a spíše jako recesi, jejíž význam ovšem není zanedbatelný. Může nás totiž inspirovat v tom, jaké oplocení je vkusné, a které se hodí k určitému typu zahrady, domů, chodníků atp.

cihlová zeď

Beton a dřevo – velmi častým řešením betonového oplocení je kombinace betonu s dřevem. Když k sobě napasujete dvě ostře kontrastující barvy betonu s dřevěnou lazurou vodorovných, přes sebe překládaných latí, může to být skutečně atraktivní podívaná.

Šachovnice – umíte hrát šachy nebo alespoň „dámu“? Pokud vás tyto společenské hry baví, pak by vás mohl pobavit (a nejen vás) plot v podobě šachovnicového pole. Prostřídáte mezi sebou například červenohnědé a zelené nebo světle krémové barvy desek a uvidíte, jak se vzhled plotu opticky zvedne.

betonový plot

Ozdobné prvky – některé horní řady desek mohou mít ozdobný reliéf, a pokud vsadíte na rovné desky, můžete na horní hranu plotu zavěsit truhlíky s pnoucími květinami. Výhodné je to hlavně u odlišných barev, například okrové barvy plotu se svěže zelenými listy petunií a jejich červenými a růžovými květy.

Výška plotu – chcete-li dát plotu rozumný tvar a vzhled, nepřehánějte to s jeho výškou. Volte je velmi citlivě, například tak, abyste přes plot viděli ven, ale aby zároveň nebylo snadné nahlížet zvenčí k vám. V některých místech je výhodné vsadit na kaskádu, například u bočního oplocení svažité parcely. Betonové desky se ovšem hodí i pro zakrytí nevzhledného výhledu na sousední hospodářské budovy, kompost apod.