Jak a kdy mohu čerpat úvěr?Čerpání úvěru neboli uvolnění či zapůjčení finančních prostředků se v dnešní době využívá čím dál častěji. Jedná se vlastně o klasickou „půjčku“ u které si s vaší bankou zvolíte vámi zvolenou částku a dobu splatnosti. Můžete tento druh půjčky znát pod názvem Peníze na Klik nebo Peníze na cestě. Bankovní úvěry se dělí do tří kategorií a těmi jsou krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Někdy se však můžete setkat i s jednorázovým čerpáním a postupovým čerpáním úvěrů.

čerpání

  • U krátkodobých úvěrů máte možnost splácet maximálně rok. Tento úvěr se vám naúčtuje na účet 231, který je speciálně vytvořen po schválení vaší žádosti. Účet 231 slouží čistě jen k využívání krátkodobých úvěrů.
  • U střednědobých úvěrů máte možnost splácet v rozmezí od jednoho roku do pěti let. U tohoto druhu úvěru se vám finanční prostředky účtují na účet 461, který slouží speciálně pro úvěry s delší dobou splatnosti.
  • U dlouhodobých úvěrů (jak už můžete odvodit ze samotného názvu) máte možnost splácet déle než pět let, což je pro některé klienty výhodné. Stejně jako u střednědobých se vám finance účtují na účet 461.
  • Jednorázové čerpání úvěru je lehce odvoditelné už z názvu. Postup je takový že po schválení žádosti vám přijde na účet daná částka, kterou následně splatíte a dále vás nic už nezajímá.

Postupové čerpání úvěru se však využívá nejvíce při stavbě či rekonstrukci nemovitosti. Když zvolíte postupové čerpání celý proces, probíhá tak, že postupně zasíláte faktury a dokumenty, které vám banka následně proplatí. Postup účtování pro poskytnutí takovýchto úvěrů je následující: Vaší bance musíte nejprve poslat žádost o úvěr, vaše banka vám účtuje úvěr na základě vašeho bankovního výpisu a výpisu z úvěrového účtu (Jak už bylo uvedeno výše v článku jedná se o účty 221,231 a 461). V případě, že vaši žádost schválili, můžete už pouze čekat na vaše finance. Kdyby se stalo, že by vaší bance chybět jeden z potřebných dokumentů (Výpis s bankovního nebo úvěrového účtu) Můžete využít možnost účtu 261 také známý jako peníze na cestě. Jaké dokumenty budete potřebovat k čerpání úvěru Nebankovní hypotéky?

úvěru

1) Doklad totožnosti (Občanský průkaz, pas atd.)

2) Doklady o příjmech (Výpis z účtu, výplatní pásky a podob.)

3) Doklad k účelu úvěru (Stavba či rekonstrukce nemovitosti, osobní využití a podob.)

Pokud budete žádat o úvěr online (telefonicky) budete potřebovat občanský průkaz a osobní informace. Ostatní potřebné dokumenty se poté posílají emailem vaší bance.