K čemu slouží terasové terče



Podobně jako jiné obory, i ve stavebnictví najdeme méně známé předměty. Asi všichni víme, že se při něm používá beton, cement, malta, cihly či dřevo. Jen málokdo by ale asi vzpomenul na terasové terče. Přitom právě ty jsou používány celkem často. Jediným problémem je, že na rozdíl od ostatních výše zmiňovaných materiálů je není příliš vidět. Je tedy pochopitelné, že se o nich většina lidí dozví až tehdy, pokud je skutečně potřebují.

dům s terasou

K tomu ale musíme napřed vědět, k čemu vlastně slouží. Jen pak totiž můžeme skutečně zhodnotit, zda je využijeme nebo ne. I to je důvod, proč by se povědomost o nich měla zvyšovat. Lidé pak nebudou překvapeni, když jim architekt či stavitel řekne, že je potřebují. Přitom někdy mohou být skutečně nezbytné.

Jedná se v podstatě o podložky, které slouží k vyrovnání terénu pod terasami. Na rozdíl od zbytku domu totiž pod terasou není vyhlouben základ, nýbrž je postavena na zemi. A všichni víme, že ta může být poměrně nerovná. Samozřejmě se dělá zarovnání, avšak to není vždy možné. Například na velmi svažité půdě, případně tam, kde je hluboký propad, to nepřipadá v úvahu. Přesto však terasa musí stát rovně a zároveň být stabilní. A k tomu právě slouží tyto terasové terče.

posezení na terase

Jednoduše řečeno, při stavbě terasy se v podstatě použijí namísto základů. Prodávají se v různých výškách, a některé modely jsou dokonce nastavitelné, takže není problém vybrat takový, který bude přesně pasovat na naši terasu. Jen je nutné vybrat skutečně kvalitní, neboť musí vydržet bez nadsázky desítky let, a to není nic jednoduchého.

Většina z nás je však v tomto ohledu laiky. Proto je lepší poradit se s odborníkem, který nám řekne, zda jej potřebujeme, a pokud ano, jaký model by byl nejvhodnější. Přeci jen, v onom domě budeme bydlet dlouhou dobu, a je tedy pochopitelné, že bychom jej měli udělat tak útulný a bezpečný, jak je to jen možné.