Dejte starým věcem druhý život


Dříve lidé uměli vyrobit věci, které se dnes už nedělají. Typickým příkladem jsou kované ploty a brány, které byly zdobeny krásnými ornamenty. Jenže móda se mění a jak tyto krásné kované výrobky vyšly z módy, lidé je ve celém prodávali do sběru, kde se tavily a vyráběly se z nich věci nové. Spousta lidí vždycky podlehne módním trendům a podle toho upravují i svoje obydlí. I dnes ale v populaci najdeme mnoho těch, kteří mají rádi staré věci a ty co zbyly se snaží zachránit a použít znova.

stará brána

Staré věci jsou často ve špatném stavu
Když už někdo měnil třeba vybavení domácnosti, často starý nábytek vyhodil. Kdo jej schoval, ale postupem času stejně došlo k jeho poškození. Dnes takové staré poklady nalézají dědicové na půdách a snaží se nábytek opravit a nebo nechat opravit. Stejný osud potkal i kovářské výrobky, které se často jen tak válely někde na zahradě na dešti. Je jasné že na nich se zub času podepsal nejvíce. Železo rychle rezne, ploty se pokřiví a brána či branka už dávno nevypadá jako dřív. Kovy zvládne opravit málokdo.

staré zábradlí

Máte krásnou starou vilu, kterou chcete zachovat pro příští generace?
I takové případy jsou běžné. Staré věci začínají být populární a většina lidí se je snaží zachránit. Jenže když na to člověk nemá potřebné znalosti a vybavení, může je poškodit ještě víc, a dokonce i zničit. My provádíme restaurování kovů tak jak se má dělat. Máme praxi a dokážeme opravit třeba secesní zábradlí nebo prvorepublikovou bránu z vily po vašich předcích. Poradíme si s celokovovými vraty a dveřmi. Opravovali jsme i dveře hrobek, které si také zaslouží trochu péče. Opravíme vám kování ze dveří i klíče. Cokoliv kovového je u nás v dobrých rukách. Jestli chcete vědět kolik by oprava vašeho pokladu stála, ozvěte se nám. Budeme se snažit vám nacenit kompletní zakázku, a k tomu budeme potřebovat fotografie i rozměry.